Във футбола има големи проблеми, защото напоследък се превръща в един фарс. Любимецът на американските собственици на Ливърпул – Брендън Роджърс и обиколките на изпълнителния директор Йън Еър със своя “Harley Davidson” из града, превърнаха клуба от Анфийлд в посмешище, в документалния филм, за който ръководителите от Бостън мечтаеха.
Надали някой може да си представи дори Дейвид Мойс да се появява като циркаджия по телевизиите, минути преди решаваща среща от Висшата лига и бе доста нелепо, че Брендън Роджърс започна кариерата си на Анфийлд с постоянни камери около него.
По всичко изглежда, че Ливърпул вече не е само футболен клуб, а предприятие за печелене на пари на чуждите пазари и това е проект, който е съставен от собствениците.
Джон Хенри и неговата “Fenway Sports Group”, всъщност похарчи от закупуването на тима през 2010 година, до сега чисто 51 милиона паунда за трансфери.
Това в сравнение с похарчените от Челси 225 милиона, 92.8 милиона от Манчестър Юнайтед и 195,25 милиона от Манчестър Сити не е много.
През последните три сезона, Ливърпул завърши с 63-58 и 52 точки и отбеляза 61-59 и 47 гола в Премиършип, а този сезон има 2 победи от 8 мача.
Това просто е доказателство, че отбора драматично пропада, и няма нищо общо с тръбящото се от Анфийлд подобрение и растеж. Ако цифрите се запазят, ще продължи да се смъква към дъното.
След два месеца отваря трансферния прозорец и на Брендън Роджърс е нужна освен сериозна финансова подкрепа и група от шамани, за да му подсказват – що е то футболист.
Защото да напомним на американските собственици, че през следващото лято от телевизиите могат да снимат филм за средняка Ливърпул, не за един от най-титулуваните клубове в света.
Феновете на Ливърпул, също ще трябва да се изправят пред фактите, че реконструкцията на Анфийлд, едва ли ще се изпълни за две години, а и това бе решение, точно като за клуб от средата на таблицата.
Самото разширение на стадиона, ще отнеме дълго време и очакваните големи приходи за които много се говори, няма да потекат като реки веднага.
Както и Ливърпул няма да може да съкрати бързо огромната финансова пропаст с Челси, Ман.Сити и Юнайтед.
Всички медийни PR-и на Анфийлд много обичат да разказват романтични приказки, но босовете от Бостън орязаха бюджета за заплати на Ред Сокс, както направиха и с Ливърпул.
Може би задаващия се финансов феърплей, ще се окаже техен приятел, но надали има наивници, които ще повярват, че Юнайтед, Сити и Челси ще накарат треньорите си да купуват играчи по новите регламенти на УЕФА.
Това просто ще си останат саги от битието на Ливърпул и въпреки, че всички обичаме историята на клуба, просто в момента на Анфийлд има нужда от сериозни инвестиции за трансфери и инфраструктура, не само от приказки и истории за място в Шампионската лига.