Седем години след пристигането на американците от FSG в Ливърпул успехите все още липсват. Макар тогава никой да не си представяше, че второто американско робство на Анфийлд може да се окаже по-лошо от това на Хикс и Жилет, Джон Хенри не може да се похвали с нищо освен стабилност в клуба и два реда нови седалки на стадиона.
„Все още е твърде рано е да кажем какво ще направим, но идваме в Ливърпул да превърнем този легендарен клуб отново в успешен. Така че ще направим всичко необходимо това да се случи,“ бяха думите на Джон Хенри преди 7 години.
Феновете вече са на ясно, че фразите на американците се разминават значително с действителността, тъй като единственият трофей си остава Карлинг Къп през 2012 г., която се дължи най-вече на клубната легенда Кени Далглиш.
В съвременният футбол, ако не си Лестър „всичко необходимо за успеха“ означава само едно – разходи. И тук идват цифрите и фактите дали FSG наистина прави „всичко необходимо“, за да превърнат Ливърпул в успешен тим.
Факт е, че FSG са похарчили грандиозната сума от 164 млн. лири за седем години, което е средно годишно – 23,426 млн.
Например бе обявено, че Луис Суарес е продаден за 75 млн. лири, но в Ливърпул постъпва сумата от 65 млн.
Много други трансфери също включват допълнителни клаузи, които могат да променят цифрите, но сме използвали най-високите възможни трансферни суми, които по всяка вероятност едва ли ще бъдат достигнати.
Ето и нетните разходи на конкурентите на Ливърпул от 2010/11 насам:
Новината за продажбата на Ливърпул в края на миналата седмица, бе посрещната с радост, защото може би китайските инвеститори, които са готови да платят 1 милиард лири за акциите на клуба, наистина ще направят „всичко необходимо„, за да зарадват феновете на Анфийлд с дългоочаквания успех.